T.C.
ADALET BAKANLIĞI
Elazığ Çocuk Eğitimevi Müdürlüğü


RESMİ KURUMLAR
ELAZIĞ ÇOCUK EĞİTİMEVİ MÜDÜRLÜĞÜ

        Kurumumuz binası 1963 yılında Elazığ Çocuk Islah Evi olarak açılmıştır. Fakat 24.09.2012 tarihinde kapatılması ile beraber Açık Ceza İnfaz Kurumuna dönüştürülmüştür ve daha sonra 15.09.2017 tarihinde tekrar Çocuk Eğitimevi'ne dönüştürülmüştür. Kurumumuz şehir merkezine 4 km uzaklıkta Malatya yolu üzerinde bulunmaktadır. Ceza İnfaz Kurumumuz 42.118 m² arsa üzerine kurulmuş olup, bina oturum alanı 11.711 m²’dir. Güvenlik alanı 30.407 m² dir. Ceza İnfaz Kurumu içerisinde 2 adet lojman ve revir ve ziyaretçi binaları bulunmaktadır. Kurumumuz da 6 Koğuş bulunmakta olup hükümlü kapasitesi 108 kişidir.

         Ziyaret bina yapısı: Ana binadan bağımsız ve tek katlı olarak inşa edilmiş olup, kuruma her türlü giriş çıkışların (araç, personel, hükümlü ve ziyaretçi) yapılabilmesi sağlanmıştır. Ziyaretçi kayıt birimi, bekleme salonu, bay-bayan wc, mahkûm kabul birimi olarak düzenlenmiştir.

Temel Amacımız
Devletimizin “Sosyal Devlet” politikası gereğince asli hizmetlerden olan Adalet Hizmetleri ve bu hizmetlerin destek ünitesini oluşturan infaz kurumların biri olarak; tüm hükümlü ve tutukluları topluma kazandırma faaliyetlerinin her aşamasına katarak, topluma dönüşlerine zemin hazırlamak bilgili, becerikli ve kendine güvenen bireyler olmasına fırsat tanımak ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Büyük Türkiye “idealine ulaşmayı hedefleyen Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumlulukları ile haklarını bilen kişiler olarak tahliye sonrası yaşama hazırlamaktır.

Temel Değerlerimiz
Bütün çalışmalarımızın odak noktasında hükümlü ve tutuklular ile kurumun personeli vardır.
Biz; Hükümlü ve tutuklulara hizmet için buradayız.
Biz; Personeli eğitmek ve sorunlarını dinlemek için buradayız.
Biz; Sevgi dolu, Hoşgörülü ve Anlayışlıyız.
Biz; Niteliğin nicelikten üstün olduğunu savunuruz.
Biz; Tüm çalışanlar, hükümlü ve tutuklular ile aileler ilişkisinde güven ortamı oluştururuz.
Biz; Her hükümlü ve tutuklunun farklı özellikler taşıdığını ve bu farklılıkların bir zenginlik kaynağı olduğuna inanırız.
Biz; Ceza infaz kurumunda bulunulsa bile, yaşamın devam ettiğini, umut ve beklentilerin bitmediğini, özlemlerin ve sabrın olgunlaştırdığı hükümlü ve tutukluları yetiştirmeyi kendimize görev kabul ettik.

SIRA NO

ÜNVANI

MEVCUT KADRO

1 Müdür -
2 2.Müdür 2
3 İdare Memuru 1
4 Sayman -
5 Öğretmen 1
6 Psikolog 1
7 Doktor -
8 Teknisyen 5
9 Bilgisayar İşletmeni 4
10 Ambar Memuru 1
11 İnfaz Koruma Baş Memuru 3
12 İnfaz Koruma Memuru 79
13 Cezaevi Katibi 4
14 Sağlık Memuru 1
15 Teknisyen Yrd. 1
16 Aşçı -
17 Memur 1
18 Kaloriferci -
19 Hizmetli 3
20 Şöför 5
  TOPLAM 112

 

SİTEMİZİ
Elazığ Çocuk Eğitimevi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitedeki içerikler izinsiz paylaşılamaz.                                                                                        Web Design Arif Akıntı