T.C.
ADALET BAKANLIĞI
Elazığ Çocuk Eğitimevi Müdürlüğü


RESMİ KURUMLAR
Baş Memurluk

Güvenlik ve gözetim servisinin ana birimi olan baş memurluk kurumumuzda da ayrı bir önem arz etmektedir. Güvenlik gözetim servisi memurlarının ve hükümlülerin yönlendirildiği idare edildiği birimdir.

*Hükümlülerin sayım ve kontrolü

*Vardiya sayım defterlerinin denetlenmesi

*Vardiya nöbet cetvellerinin düzenlenmesi

*Dış görev, mahkeme, hastane, eğitim sebebiyle kurum dışına çıkacak hükümlülerin takibi yapılır.

*Gelen hükümlüye uyması gereken kurallar anlatılır.

*Hükümlülerin dilekçelerinin kontrolü ve onaylanması, ilgili birimlere gönderilmesi


İnfaz Birimi
Kurumumuzda barındırılan Hükümlülerin İnfaz işlemlerinin yapılması, tahliye işlemleri, izin, mahkeme, disiplin işlemlerini yerine getiren birimdir.

Personel Kalemi
Kurumumuzda görev yapan personelin, atamalarında göreve başlaması ve görevden ayrılması, maaş işlemleri,disiplin işlemleri, izin işlemleri ve personel ile ilgili yazışmaların yapıldığı birimdir.

Ambar Birimi
Kurumumuzun satın alma işlemleri, alınan malzeme ve hizmetin kontrolü, ihale işlemlerini Kamu İhale Mevzuati çerçevesinde yapan birimdir.

Emanet Para

Emanet Para Bürosu
Kurumumuz Emanet Para Bürosu Hükümlü ve Tutukluların Emanete Alınan Kişisel Paraların Kullanımına Dair Yönetelik Gereği Bakanlıkça belirlenen haftalık limit üstünde ki paraların tahsilat ve reddiyat makbuzları karşılığında emanete alınması , emanetten çıkış işlemlerinin yapılması işlemlerini yerine getirir.

Emanet Eşya

Emanet Eşya Deposu
Kurumumuz Emanet Eşya Deposu Emanet Eşya Yönetmelik Gereği Bakanlıkça belirlenen Hükümlülerin üzerinde bulundurabileceği eşyalar dışında ki eşyaların emanete alınması, hükümlünün izin, tahliye ve sevk durumunda eşyaların kendisine veya Hükümlünün sevk olduğu Kuruma gönderilmesi işlemlerini yerine getirir.

Bilgi İşlem
Kurumumuzda uyap kullanıcılarının domain portal talep açılış formlarını oluşturma, personel görevlendirme, eposta , haberci, uygulama eğitimi, uygulama güncellemeleri , e-imza ilk müracaat, e-imza yenileme , uzaktan eğitim, yardım masası irtibat işlemleri gibi hizmetler verilmektedir. Bilgi İşlem bürosunda bir Bilgisayar teknisyeni görev yapmaktadır.

Teknik Birimler
Kurumumuza ait teknik büro Elektronik, elektirik,Sıhhi Tesisat , İnşaat ve metal bürolarından oluşur. Teknik birim Kurumumuza ait elektrik-elektronik cihazlar ile sıhhı tesisat ve İnşaat alanlarında tamir, bakım, onarım faaliyetlerini yerine getirme, cihazları işlevsel durumda bulundurma hizmetlerini yapar.

SİTEMİZİ
Elazığ Çocuk Eğitimevi Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitedeki içerikler izinsiz paylaşılamaz.                                                                                        Web Design Arif Akıntı